//

Dawid
Bałutowski

Kiedyś ktoś zapytał mnie co bym robił, gdybym nie był trenerem. Nie potrafiłem wyobrazić sobie takiej ewentualności. Praca z ludźmi, wspieranie ich w odkrywaniu i rozwijaniu ich potencjału to moja życiowa pasja. W pracy stawiam na autentyczność, relacje, wiedzę i praktykę. Dla mnie szkolenia nie są tylko przekazywaniem informacji – są przestrzenią do poznawania siebie, ćwiczenia nowych umiejętności i eksperymentowania z nowymi zachowaniami. Do swojej pracy pochodzę bardo odpowiedzialnie, bo wiem, że pracuję z ludźmi, ich emocjami, postawami i wartościami. Nie jestem trenerem „od wszystkiego” – zajmuję się zagadnieniami, w których czuję się ekspertem i wiem, że mam wiele do zaoferowania.

Nie samą pracą...

Kiedy nie pracuję wciąż szukam nowych doznań podróżując w dalekie i bliskie zakątki świata. Prowadzę podróżniczy blogo-pamiętnik dalekoibliskoblog.wordpress.com Żeby się zrelaksować jeżdżę na koncerty, słucham muzyki, gram na pianinie, czytam, zwłaszcza literaturę fantasy i kryminały. Od dziecka fascynuję się kinem, a od kilku lat pochłaniam seriale tzw. nowej generacji. Połączyłem tą pasję z pracą zawodową tworząc autorski model psychoedukacji opartej o wykorzystanie filmów fabularnych w szkole i w pracy z młodzieżą.

Lubię grać w gry planszowe i brydża. Fascynuje mnie wiele rzeczy, bo lubię wciąż się uczyć, lubię poznawać, lubię, kiedy się dzieje…

Edukacja

W liczbach

Wybrane projekty

Szkolę trenerów

Prowadzę zajęcia na czterech kursach trenerskich (Szkoła Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, Szkoła Trenerów Biznesu Orinoko, Coach i Trener- Partner w Rozwoju – studia podyplomowe na Wyższej Szkole Europejskiej i autorska Szkoła Trenerów Biznesu i Rozwoju Osobistego BCB). Prowadziłem zajęcia w ramach Projektu Systemowego PARP "Podnoszenie Kompetencji Kadry Szkoleniowej" realizowanych przez Pracownię Psychologiczną – Od diamentu do brylantu i Trener Sukcesu. Szkolę trenerów wewnętrznych w firmach.

Pomagam w rozwoju osobistym

Prowadzę intensywne warsztaty rozwoju osobistego różnego rodzaju– trening asertywności ,trening interpersonalny, warsztaty autocoachingowe, trening komunikacji dla grup otwartych, w ramach których setki osób pracowało nad zmianą swojego życia i relacji. M.in. od 2013 roku prowadzę Wakacje z Rozwojem Osobistym, w ramach których do 2016 roku zrealizowałem siedem pięciodniowych warsztatów otwartych.

Wspieram kompleksowy rozwój kadry menadżerkiej

M.in. „Akademia rozwoju VSoft SA. Program doskonalenia kluczowych kompetencji pracowników” - projekt realizowany przez Inspiring People dla VSoft SA w ramach którego zrealizowałem 6 kilkudniowych szkoleń rozwijających miękkie kompetencje kadry menadżerskiej i prowadziłem sesje coachingowe z kierownikami zespołów i kierownikami projektów z branży IT.

Wspieram rozwój pracowników

Prowadzę warsztaty i szkolenia dla pracowników przedsiębiorstw. M.in. zrealizowałem na zlecenie Orinoko cykle szkoleń z zakresu asertywności i komunikacji dla 5 grup pracowników Medicus w Opolu Sp. z o.o. czy cykl 8 warsztatów otwartych realizowanych przez CSI dla pracowników z branży IT z zakresu Treningu Kompetencji Społecznych.

Wspieram rozwój nauczycieli

Zrealizowałem szkolenia w ponad 250 polskich szkołach pracując z nauczycielami nad rozwojem ich kompetencji miękkich –asertywności, komunikacji, rozwiązywania konfliktów, motywowania, radzenia sobie ze stresem.

Pomagam budować zespoły

Realizuję projekty związane z budowaniem zespołu i współpracy w zespole (m.in. w firmach Lechaa Consulting Sp. z o.o., Lemonex, OSM Stalowa Wola, VSoft SA, czy dużych firm z branży ubezpieczeniowej i budowlanej na zlecenie Progress Management Partners)

Uczę jak występować publicznie

Prowadzę trening wystąpień publicznych zarówno dla trenerów, klientów indywidualnych w ramach szkoleń otwartych i firm (m.in. Delphi Corporation)